Denne kaka er saftig og god, søt, men samtidig frisk i smaken.

Ingredienser til kakebunn (26 cm kakeform):
4 eggehviter
2 dl sukker
2 dl kokos
50 g kokesjokolade
1 ss potetmel
1/2 ts bakepulver
Ingredienser til eggekrem:
4 eggeplommer
1 dl sukker
1 dl kremfløte
100 g smør
2 ts vaniljesukker
Ingredienser til sviskefyll og pynt:
250 g svisker
1 dl vann
1 ss sukker
2 dl kremfløte
1 ss sukker
50 g kokesjokolade
Fremgangsmåte: Pisk eggehvitene til de blir stive og tilsett sukkeret, litt av gangen. Bland grovhakket kokesjokolade, potetmel og bakepulver med kokosmassen og bland forsiktig i marengsen. Rør minst mulig slik at marengsen ikke faller sammen.
Ha deigen i en rund kakeform kledt med bakepapir. Steik kaken på nederste rille i ovnen ved 175 grader i ca.45 minutter. La kaka avkjøle i forma.
Kok sviskene med vann og sukker til de er blitt myke. Avkjøl.
Rør sammen eggeplommer, sukker og fløte i en tykkbunnet kjele og kok inntil massen blir en tykk grøt. Pass på og rør hele tiden slik at massen ikke svir seg i bunnen. Sett til avkjøling. (Dersom man ikke har kokt massen sammen vil man få en rennende krem selv om den blir avkjølt).
Når eggemassen er helt avkjølt røres smør og vaniljesukker inn.
Løft kaka ut av formen og plasser den på et serveringsfat. Løsne forsiktig bakepapiret og fjern det.
Fordel eggekremen over kaka, deretter sviskene oppå eggekremen. Til sist et lag med stivpisket kremfløte og pynt med hakket kokesjokolade.










Lykke til!